Да бидеме гласот кој ги повикува сите кон Јагнето Божјо

Слово на Неговото Преосвештенство Епископ Антаниски и Игумен на Свештената Бигорска Обител г. Партениј, изговорено на Вечерната богослужба за празникот Усекновение на Чесниот Претеча, на 28 август / 10 септември 2023 лето Спасителово Во името на Отецот и Синот и Светиот Дух! Чудесен е Бог во светиите Свои! (Пс. 67,36) Навистина е чудесен Бог, Кој … Продолжи со читање Да бидеме гласот кој ги повикува сите кон Јагнето Божјо