Да Го заклучиме Христа во нашите срца

Слово на Неговото Преосвештенство Епископ Антаниски г. Партениј, изговорено на Бадниковата вечер во големиот манастирски синодикон, при пеењето на Божикните каланди Високопреподобни отци, Сепреподобни и преподобни монаси и монахињи, Драги браќа и сестри во Христа, Добро ни дојдовте во нашата Света Обител, во навечерието на еден од најголемите христијански празници, Митрополијата на празниците – Рождеството … Продолжи со читање Да Го заклучиме Христа во нашите срца