Да се покажеме достојни за дарот на писмото

Слово на Неговото Преосвештенство, Епископ Антаниски г. Партениј, Игумен на Свештената Бигорска Обител, изговорено на споменот на Светите Кирил и Методиј, на Светата Литургија во бигорскиот скит во с. Битуше посветен на нив, на 24 мај 2023 лето Спасителово Во името на Отецот и Синот и Светиот Дух! Чесни отци, Почитувани членови на благочестивата фамилија … Продолжи со читање Да се покажеме достојни за дарот на писмото