Информацијата на Свети Јован Крстител

Слово на Неговото Преосвештенство Епископ Антаниски г. Партениј, изговорено на Божествената Литургија на празникот Раѓање на Свети Јован Крстител, на 24 јуни/7 јули 2024 лето Спасителово Во името на Отецот и Синот и Светиот Дух! Возљубени браќа и сестри, Денеска благодатта Божја нѐ собра овде, во ова славно Светилиште и на ова свето собрание, за … Продолжи со читање Информацијата на Свети Јован Крстител