Вие не сте од овој свет

Слово на Неговото Преосвештенство Епископ Антаниски г. Партениј, Игумен на Свештениот Бигорски Манастир, изговорено во Кнежинскиот Манастир, на празникот Ѓургиц, по читањето на Светото Евангелие на Божествената Литургија, на 3/16 ноември 2023 лето Спасителово Во името на Отецот и Синот и Светиот Дух! Возљубени и мили верници, Господ наш Исус Христос, преку Своето Свештено Евангелие, … Продолжи со читање Вие не сте од овој свет