Крстот подразбира саможртвена љубов

Возвратно обраќање на Преосветениот Епископ Дремвицки г. Давид, на Вечерната богослужба за Крстовден, на 14/27 септември 2023 лето Господово Највозљубени во Христа, Високопреосвештен Митрополите на Имврос и Тенедос г. Кирил, Богољубезнејши и Преосвештен Епископе Антаниски и Игумене на Свештената Бигорска Обител г. Партениј, Високопреподобна Игуменијо Касијана, Најскапоцени преподобни монаси, Возљубен народе Божји, На почетокот од … Продолжи со читање Крстот подразбира саможртвена љубов