Ви благодариме, Владико, што ни Го покажувате Христа!

Пригодно обраќање на г. Филип Тинтоски кон Преосветениот Епископ Антаниски г. Партениј, од името на хорот „Митрополит Козма Пречистански“, на Божикниот и Новогодишен мјузикл во Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево, на 1/14 јануари 2024 лето Спасителово Преосвештен Владико свети, Возљубен наш Старче и најсакан Татко духовен, г. Партение! Какви и да се, скромни … Продолжи со читање Ви благодариме, Владико, што ни Го покажувате Христа!