Соопштение

На денот кога го славиме споменот на големиот поборник против ересите и нашиот небесен застапник св. Григориј Палама, 3 март 2018, во параклисот при манастирот св. Георгиј Победоносец

 
Вечерната богослужба ќе започне во 18:00 часот

Следниот ден, 4 март, во 08:45 часот ќе започне божествената Архиерејска Литургија, со која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство, митрополит Дебарско-кичевски, г. Тимотеј

 

Благослов да присуствуваат имаат сите кои сакаат заедно со нашето братство и сестринство да му оддадат чест и да упатат молитви кон проповедникот на благодатта, свети Григориј Палама.