Преку Христа стануваме културни луѓе

Обраќање на Неговото Преосвештенство Епископ Антаниски г. Партениј, Игумен на Свештената Бигорска Обител, на Божикниот и Новогодишен мјузикл во Кичево, на 1/14 јануари 2024 лето Спасителово Ваше Високопреосвештенство, Митрополит Крушевски и Демирхисарски г. Јован, Ќе си дозволам од името на хорот „Митрополит Козма Пречистански“, од најмладите актери, како и од името на оркестарот „Чалгија мерак“, … Продолжи со читање Преку Христа стануваме културни луѓе