Да бидеме еден крст, односно една голема прегратка

Слово на Неговото Високопреосвештенство Митрополит на Имврос и Тенедос г. Кирил, изговорено на Светата Литургија, на празникот Воздвижение на Чесниот и Животворен Крст, во Рајчица, на 14/27 септември 2023 лето Господово Во името на Отецот и Синот и Светиот Дух. Амин! Беше денот кога Бог одлучи да го посети светот. Но тоа беше една жестока … Продолжи со читање Да бидеме еден крст, односно една голема прегратка