Ознака:Валентина Божиновска

Настани

Честитка за именденот на Архимандрит Партениј од г-ѓа Валентина Божиновска директор на Комисијата за односи со верските заедници

Спомен на Св. Партениј Лампсакиски Чудотворец Во текот на денешниот ден добивме телеграма со честитки од г-ѓа Валентина Божиновска, директор на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи во Р. Македонија, по повод именденот на нашиот Старец, Архимандрит…

Вести од светот

Божиновска: Да го сочуваме верскиот соживот што го градеа нашите прадедовци

Директорката на Комисијата за односи со верските заедници, Валентина Божиновска повикува на зачувување на меѓуверскиот соживот во Македонија, по вчерашниот немил иницидент кога беа потрупани темелите на крстот во општина Бутел, по протестот на ДУИ. Божиновска со соопштение апелира верниците…