Ознака:Телеграма

Настани

Честитка за именденот на Архимандрит Партениј од г-ѓа Валентина Божиновска директор на Комисијата за односи со верските заедници

Спомен на Св. Партениј Лампсакиски Чудотворец Во текот на денешниот ден добивме телеграма со честитки од г-ѓа Валентина Божиновска, директор на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи во Р. Македонија, по повод именденот на нашиот Старец, Архимандрит…

Настани

Добротворен концерт за Бигорскиот манастир на Македонците во Холандија

Утрехт, Холандија (известува Христијан Ѓорѓиев) - Во организација на Светскиот македонски конгрес за Холандија и Македонската заедница во Холандија, викендов во градот Утрехт се одржа голем добротворен концерт за Бигорскиот манастир “Свети Јован Крстител“ во Македонија. Организаторите подготвија богата културно-уметничка…