Ознака:Илир Мета

Вести од светот

Македонците од Пустец со претседателот Мета го одбележаа празникот на Света Марина

Македонците од општина Пустец, Мала Преспа, го одбележаа патронот на манастирот „Света Марина“ во Туминец. На денешниот празник посветен на Света великомаченица Марина (Марена), заедно со Македонците беше и претседателот на Албанија, Илир Мета, кој го честиташе, како што рече,…