Ознака:Министерство за здравство

Настани

Посета на Министерот за здравство г. Венко Филипче

Денеска во посета на Свештената Бигорска Обител допатува Министерот за здравство г. Венко Филипче. Почитуваниот доктор-неврохирург и Министер во Владата беше гостољубиво пречекан од нашиот Старец и Игумен, Владиката Партениј и од монашкото братство. Гостинот и неговата придружба имаа можност…