Ознака:Митрополит Амфилохиј Црногорско-приморски

Вести од светот

„Му рече Господ на мојот Господ“, или слово за господата и за Господа

Црногорско-приморскиот митрополит Амфилохије доби одговор од Вселенската патријаршија на неговото последно интервју за „ТАСС“ во кое директно му се закануваше на Вселенскиот патријарх Вартоломеј, дека СПЦ ќе го смета за отварање војна против нејзе, евентуалното применување на украинскиот рецеп на…