Ознака:Поранешниот митрополит Европски Горазд

Вести од светот

Се упокои во Господа Неговото Високопреосвештенство, Поранешниот Митрополит Европски Горазд

Поранешниот Митрополит Европски Горазд Денес, понеделник, 28 декември 2020 година, во раните утрински часови, по долго боледување, се упокои во Господа Неговото Високопреосвештенство, Поранешниот Митрополит Европски Горазд. Заупокоената Литургија и Опелото ќе се отслужат во храмот „Рождество на Пресвета Богородица“ во…