Ознака:Работни активности

Настани

Храмот на Свети Ахилиј Лариски во с. Требиште се здоби со времен покрив

Со благослов на бигорскиот Старец, Епископот Антаниски г. Партениј, деновиве околу Храмот на Светиот отец наш Ахилиј Лариски во с. Требиште, метох на Бигорскиот Манастир „Свети Јован Крстител“, започнаа конзерваторските активности за запазување на овој бесценет споменик на духовноста и…