Ознака:Газа

Вести од светот

Манастирот „Св. Порфириј“ во Газа, прибежиште за стотици христијани и муслимани

Минатата недела, на 15ти октомври, беше отслужена Божествена Литургија во храмот на православниот манастир „Св. Порфириј“ во областа Газа. И покрај тешкотиите со кои се соочуваат сите во Газа, уште од самиот почеток на војната меѓу Израел и Хамас, заради…