Ознака:КОВЗРГ

Медиумите за нас

Највисокото признание „Вељо Манчевски“ доделено на Здружението „Бадникови поворки“

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи синоќа на одржаниот свечен предновогодишен прием во Македонска филхармонија им го врачи на Здружението „Бадникови поворки“ највисокото признание „Вељо Манчевски“ . Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи синоќа…

Настани

Посета на директорот на КОВЗРГ г. Даријан Сотировски

Денеска во посета на Свештената Бигорска Обител дојде директорот на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи, почитуваниот г. Даријан Сотировски. Тој беше гостољубиво пречекан и примен на средба со нашиот старец и игумен, Епископот Антаниски г. Партениј.…

Поучни словa

Говор на Епископот хераклејски г. Климент на трибината „Како да се радуваме во време на кризи“

Обраќањето на Епископот хераклејски г. Климент на трибината „Како да се радуваме во време на кризи“, која се одржа на 30. 09. 2022 година во Скопје. Епископ хераклејски г. Климент Почитуван директоре на КОВЗРГ г-дин Даријан Сотировски,  Уважени претставници на…