Ознака:Донација

Настани

Посета на протојереј Наум Деспотовски

Попладнево во посета на Свештената Бигорска Обител допатува протојерејот отец Наум Деспотовски, парохиски свештеник во храмот  на Светите Браќа Кирил и Методиј во сиднејската населба Розбери, Австралија. Отец Наум, кој е голем почитувач на нашето монашко братство и на неговата…

Медиумите за нас

Донација од „Маслодајна“ за манастирот Јован Бигорски по повод празникот Иванден

Велешката прехранбена индустрија „Кристал 1923“, вчера подарила дел од нивните производи на манастирот Св. Јован Бигорски. Донацијата се состои од масло за јадење, маргарин, локум, желе. „Донација е по повод денешниот ден, верскиот празник Иванден. Како компанија во повеќе наврати…