Ознака:Човек Божји

Вести од светот

Филмот за Свети Нектариј ги сруши рекордите во киносалите на Америка

Филмот „Man of God“ кој на многу духовен начин го прикажува животот на Свети Нектариј Егински, во еден здив ги освои срцата на гледачите ширум светот. Имено, во овој Свет и Велик Пост, филмот беше предвиден за прикажување во само…

Вести од светот

Промоција на филмот за Свети Нектариј Егински, наречен ,,Човек Божји‘‘

Филмот на режисерката Јелена Поповиќ ,,Човек Божји‘‘  за најголемиот чудотворец на 19 -от и 20-от век, Свети Нектариј Егински, ќе ја доживее својата промоција кон крајот на месецов, како дел од Православниот филмски фестивал во Лос Анџелес. Досега, како дел…