Архиерејска Литургија во возобновениот храм Св. Константин и Елена

Извор:

На 03.06.2015 година Архиепископот охридски и македонски со свештенство од Скопската епархија служеше Архиерејска Литургија во возобновениот храм Св. Константин и Елена во Скопје. Верниот народ се причести со светите Христови Тајни.